Dr. Nona Kuchina je lekárka, absolventka Minskej lekárskej fakulty. Od detstva snívala a vedela, že sa chce stať lekárkou. Jej mladistvé roky sú časom odhodlania uskutočniť svoje sny, obdobím veľmi intenzívnej a dôslednej práce na sebe. Dlhé a namáhavé večery tvrdého učenia, aby mohla absolvovať skúšky na vysnívanej univerzite.

Počas skúšok na lekárske štúdium Kuchina ochorela, následné skúšky urobila s neobvyklými príznakmi silného prechladnutia, tak vtedy vyhodnotili situáciu. Vykonaná diagnostika priniesla depresívne výsledky. V jeden deň dostala mladá Nona informáciu o diagnóze a tiež správu, že bola prijatá na štúdium.

Veľká radosť z dosiahnutého cieľa, ktorým bolo lekárske štúdium, bol tiež začiatkom zúfalého boja o zdravie. Možnosti liečby v tom čase mohli vyvolať obavy, ale v tomto prípade nie. Matka Nony Kuchiny s neuveriteľným úsilím bojovala za najlepšiu terapiu aká v tom čase bola. Agresívny priebeh ochorenia, pochopiteľná neistota lekárov a výsledky uskutočnených lekárskych postupov však ukázali, že možnosti záchrany, zdravia a života, sú vyčerpané. Kuchinina matka bola odhodlaná urobiť všetko preto, aby bojovala ďalej. Matkina láska je nevyčerpateľná, ako sopečná činnosť, matka Nony sa dostala práve k takým prírodným zdrojom a nekonvenčným metódam liečby. Cesta od letmých, krátkych rozhovorov s čínskymi študentami medicíny na nemocničných chodbách až po odvážnych lekárov používajúcich metódy, ktoré sa nezmestia do žiadneho akademického režimu, bola najrýchlejšia, najdlhšia a najťažšia, akú kedy v živote absolvovala. Zachránila svoju dcéru.

Starostlivo zapamätané traumatické zážitky a skúsenosti z čias zápasu o život sa pre Nonu Kuchinu stali špecifickým ukazovateľom hodnôt, posolstvom a smerníkom v živote.

Začiatkom cesty a profesionálnych skúseností doktorky Nony Kuchiny bola práca lektorky anatómie na Lekárskej fakulte Tel-Avivskej univerzity, ako aj výskumné a vývojové práce, okrem iného v oblasti „vonkajšej krčnej žily“; pri písaní jednej z nich, počas dokončovania doplňujúceho biochemického výskumu, sa od jedného z univerzitných dekanov dopočula, že nádherné Mŕtve more nie je vôbec mŕtve.

A takto sa to začalo.

Hlavným vedeckým úspechom Dr. Nony Kuchiny je kombinácia bioorganických a biominerálnych materiálov, ktoré vytvárajú „Bio-organicko-minerálny komplex“. Tento komplex je aktívnou liečivou základňou pre všetky prípravky a produkty, ktoré sa vytvárajú v laboratóriách.

Vedecky potvrdený a etablovaný objav „Bio-organo-minerálneho komplexu“ sa stal základom spoločnosti „Dr. Nona International LTD“, ktorá bola založená v Izraeli v roku 1994.

Dr. Nona Kuchina je členkou Ruskej akadémie vied, Newyorskej akadémie technických a sociálnych vied, riaditeľka Vedeckého a výskumného laboratória kliniky „Lenom“. Za svoje úspechy získala v Izraeli titul „Žena roka 2000“. V roku 2004 jej bola udelená zlatá medaila Ruského mierového fondu. Jej úspechy a zásluhy ocenili osobným poďakovaním: vtedajší americký prezident George Bush s manželkou, senátorka Hillary Clintonová, senátor Carl Kruger, starosta New Yorku M. Bloomberg.

V roku 1999 Dr. Nona Kuchina a jej manžel Moshe Shneerson založili „Pomocný fond“, organizáciu podporujúcu onkologicky choré deti bývalého Sovietskeho zväzu. Doteraz fond pomáhal viac ako 6 000 deťom. Za dôsledný a kreatívny rozvoj tohto programu pomoci bola Dr. Kuchina ocenená „zlatou medailou“ Ruského mierového fondu.

Halo Complex™

Značka zdravia a krásy

Inovatívny a exkluzívny vzorec Halo Complex ™ vyvinutý klinikou „Lenom“ je založený na jedinečných vlastnostiach starodávnych archebaktérií obývajúcich Mŕtve more. Archebaktérie sú obrovským, nevyčerpateľným zdrojom biologicky aktívnych látok, energie a informácií prenášaných na bunkovej úrovni.

Archebakteriálne deriváty obsiahnuté v Halo Complexe ™ majú pozoruhodnú životnú silu a sú silným a nekonečným zdrojom bielkovín, aminokyselín a antioxidantov. Kozmetika a doplnky od Dr. Nona – sú produktami novej generácie, ktoré kombinujú životodarnú silu archebaktérií, liečivé vlastnosti bylín, regeneračnú silu Mŕtveho mora a aromaterapiu.